w w w w

baner
Jesteś w:   Strona Główna
large small default
Oficjalny serwis Gminy Lipie
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Kotynia   

Muzyka w świątyniach

Taki tytuł nosił multimedialny koncert historyczny Chóru Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum, który odbył się 13 października br. w Sanktuarium NMP Dankowskiej. Artyści zaprezentowali się w repertuarze polskich i zagranicznych twórców. Jednak środowy koncert to nie tylko piękny śpiew, ale również niesamowita gra świateł oraz prezentacja historii Dankowa, w tym kościoła i zabytkowych obiektów znajdujących się w świątyni. Koncert odbył się pod patronatem Starosty Kłobuckiego oraz Wójta Gminy Lipie. Dedykowany był pamięci płk. Józefa Grabińskiego, uczestnika walk napoleońskich i powstania listopadowego, którego pomnik znajduje się na cmentarzu parafialnym w Dankowie. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji oraz transmisji z tego wyjątkowego wydarzenia.

Link do transmisji: https://fb.watch/8F8IhY7Etu/

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Edyta Meroń   

OFERTA PRACY NA ZASTĘPSTWO 

OFEROWANE STANOWISKO PRACY- Referent ds. zamówień publicznych i pozyskiwania środków zewnętrznych – umowa o pracę na zastępstwo, w pełnym wymiarze czasu pracy.

więcej...

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agata Macherzyńska   

Dzień Papieża Jana Pawła II

jan-pawel-ii-1859785 1920Dzień Papieża Jana Pawła II to polskie święto obchodzone co roku 16 października. Zostało ustanowione w 2005 roku przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w hołdzie papieżowi Janowi Pawłowi II. Przypada w rocznicę historycznego wydarzenie, jakim był wybór Karola Wojtyły na papieża.

Równolegle z Dniem Papieża Jana Pawła II obchodzony jest przez kościół katolicki w Polsce Dzień Papieski, przypadający w niedzielę poprzedzającą dzień 16 października. Mottem tegorocznego XXI Dnia Papieskiego, obchodzonego w ubiegłą niedzielą, były słowa św. Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”, którymi papież zaczął swój pontyfikat. Oba wydarzenia można jednak traktować jako jedną całość, ze względu na wspólny cel uczczenia pamięci o wielkim rodaku.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agata Macherzyńska   

Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi

1510202115 października obchodzimy Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi. Święto zostało ustanowione przez Europejską Koalicję do Walki z Rakiem Piersi w 2008 roku. Dzień ten wpisuje się w obchody Różowego Października, czyli miesiąca świadomości nowotworu piersi.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Beksa   

AKTUALNY HARMONOGRAM ODBIORU ODPADÓW

więcej...

 
PDF Drukuj Email

dzień edukacji narodowej strona

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 633