w w w w

baner
Jesteś w:   Strona Główna
large small default
Oficjalny serwis Gminy Lipie
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Komendacka   

punkt konsultacyjny

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Komendacka   

Informacje w sprawie inwazyjnych gatunków obcych (IGO)

inwazyjne gatunkiW związku z obowiązywaniem ustawy o gatunkach obcych, osoby przetrzymujące rośliny i zwierzęta należące do inwazyjnych gatunków obcych (IGO) powinny sprawdzić czy posiadają ważne zezwolenia. Z nowymi przepisami powinni zapoznać się też posiadacze zapasów IGO – np. osoby prowadzące sklepy zoologiczne czy ogrodnicze.

więcej....

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Komendacka   

Dopłaty do nawozów rolniczych

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa  informuje, żew dniach od 25 kwietnia 2022r. do 16 maja 2022 r. można składać wnioskina dofinansowanie zakupu nawozów mineralnych innych niż wapno nawozowe i wapno nawozowe zawierające magnez, które producent rolny zakupił w okresie od 1 września 2021 r. do 15 maja 2022 r. Wnioski składa się w Biurze Powiatowym ARiMR właściwym ze względu na miejsce zamieszkania albo siedzibę producenta rolnego.

Szczegóły na stronie internetowej: https://www.gov.pl/web/arimr/nawozy2022-pomoc-publiczna

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Komendacka   

,,Niska Emisja - Zagrożenia i Wyzwania"

Politechnika Częstochowska oraz Fundacja Częstochowski Alarm Smogowy zapraszają do udziału w webinarium pn. ,,Niska Emisja - Zagrożenia i Wyzwania"

Webinarium odbędzie się w dniu 26 kwietnia 2022r. w godz. od 18:30 do 20:00 pod linkiem: https://bit.ly/38jEKSC

Program spotkania dostępny jest na stronie Wydziału Infrastruktury i Środowiska Politechniki Częstochowskiej:  https://wis.pcz.pl/niska-emisja-2022-webinarium

W trakcie spotkania  będzie można uzyskać odpowiedzi na pytania: Czy warto stawiać na odnawialne źródła energii ?  Jak można pozyskać środki finansowe na działania związane z ograniczeniem "niskiej emisji" ?

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agata Macherzyńska   

Dziś obchodzimy Dzień Ziemi

istockphoto-1209095889-170x17022 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi, nazywany także Międzynarodowym Dniem Matki Ziemi. Celem obchodów jest promowanie postaw proekologicznych, a także uświadamianie ludziom istoty problemów związanych ze zmianą klimatu, przeludnieniem czy brakiem wody.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email

kondolencje GRZYB

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 667