w w w w

baner
Jesteś w:   Strona Główna
large small default
Oficjalny serwis Gminy Lipie
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Sośniak   

Program dofinansowania pomp ciepła dla nowych budynków

logo moje cieploRuszył nabór wniosków do programu Moje ciepło. Program realizowany jest ze środków Funduszu Modernizacyjnego. Celem programu jest wsparcie rozwoju ogrzewnictwa indywidualnego i rozwoju energetyki prosumenckiej w obszarze powietrznych, wodnych i gruntowych pomp ciepła w nowych budynkach mieszkalnych jednorodzinnych.

więcej...

 
PDF Drukuj Email

flagaMajowe święta – wywieśmy flagi!

Szanowni Państwo!

Początek maja to tradycyjnie okres obchodów uroczystości upamiętniających najważniejsze wydarzenia i symbole, które zapisały się w historii polskiej państwowości. Są nimi Święto Pracy, Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Święto Narodowe Trzeciego Maja.

Święto Pracy lub inaczej Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy, to święto obchodzone corocznie 1 maja dla upamiętnienia i uznania osiągnięć ludzi pracujących. Święto zostało ustanowione w Paryżu w 1890 r. w geście pamięci dla strajkujących robotników z Chicago, którzy w 1886 r. protestowali przeciwko niskim płacom oraz 12-godzinemu dniowi pracy. Manifestacja została brutalnie stłumiona przez policję, w wyniku czego życie straciło wiele osób. W Polsce dzień ten jest świętem państwowym ustawowo wolnym od pracy.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej obchodzony jest w Polsce 2 maja, a jego główną rolą jest popularyzowanie wiedzy o polskiej tożsamości i symbolach narodowych. Święto zostało ustanowione decyzją Sejmu RP 20 lutego 2004 roku. Data 2 maja nie została wybrana przypadkowo, ponieważ właśnie tego dnia żołnierze polscy zawiesili biało-czerwoną flagę na kolumnie zwycięstwa w Tiergarten w Berlinie, a zdobywając to miasto przyczynili się do zakończenia działań wojennych w Europie w czasie II wojny światowej.

W dniu 3 maja 2022 r. mija 231 rocznica uchwalenia Konstytucji Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Była pierwszą spisaną konstytucją w nowożytnej Europie oraz drugą na świecie - po amerykańskiej. Została uchwalona w 1791 roku w celu ratowania upadającej ojczyzny. Zakładała wiele istotnych i nowoczesnych reform. Stanowiła także symbol dążenia do niepodległości i chęci naprawy państwa.

Szanowni Państwo, warto pielęgnować tradycje narodowe oraz eksponować publicznie symbole naszego państwa. Uczcijmy więc te trzy majowe świąteczne dni, wywieszając biało-czerwone flagi przed naszymi domami w geście naszego patriotyzmu i przynależności narodowej.

Z wyrazami szacunku

Bożena Wieloch

Wójt Gminy Lipie

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Dobosz   

lad

Postępowanie przetargowe na rozwój sieci wodociągowej w Gminie Lipie

Gmina Lipie ogłosiła postępowanie przetargowe na rozwój sieci wodociągowej w Gminie Lipie.

Zainteresowani wykonawcy mogą składać oferty do dnia 13.05.2022 r. do godz. 9.00.

więcej...

 
PDF Drukuj Email

Informacja o organizacji pracy Urzędu Gminy Lipie

Wójt Gminy Lipie informuje, że w dniu 2 maja 2022 r. (poniedziałek),
Urząd Gminy Lipie będzie czynny do godz. 14.00.

Z poważaniem

Bożena Wieloch

Wójt Gminy Lipie

 
PDF Drukuj Email

slaskie w zalobie

Województwo w żałobie po śmierci kolejnych górników

W związku z tragicznym wypadkiem, do jakiego doszło 23 kwietnia 2022 r. w Kopalni Węgla Kamiennego „Borynia-Zofiówka” Ruch „Zofiówka” w Jastrzębiu-Zdroju, wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz apeluje do wszystkich organizatorów imprez rozrywkowych na terenie województwa śląskiego o powstrzymanie się od ich organizacji w dniu 28 kwietnia 2022 r. na znak żałoby po zmarłych górnikach.

Wszystkim organom administracji rządowej działającym w Śląskiem wicewojewoda poleca opuścić w tym dniu flagi państwowe do połowy masztu.

 
PDF Drukuj Email

ostrzezenie meteoKomunikat z dnia 27.04.2022 r.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 667