w w w w

baner
Jesteś w:   Strona Główna
large small default
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Monika Pyrak   

Darmowe szczepienia przeciw grypie dla osób powyżej 18. roku życia

grypaInformujemy, że zgodnie z nowelizacją rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 27 sierpnia 2021 r. w sprawie metody zapobiegania grypie sezonowej w sezonie 2021/2022 od 23 listopada br. osoby, które ukończyły 18 lat, mogą skorzystać z darmowych szczepień przeciw grypie. Szczepienia będą wykonywane do 31 marca 2022 r. lub do wyczerpania zapasów szczepionek w Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych.

Mając na uwadze powyższe w wyżej wymienionym okresie zostają czasowo wstrzymane szczepienia dla seniorów realizowane w ramach gminnego programu szczepień ochronnych przeciwko grypie dla osób powyżej 65. roku życia na lata 2021-2023 „Przeciw grypie 65+”.

Każda osoba powyżej 18. roku zainteresowana bezpłatnym szczepieniem przeciw grypie ma możliwość skorzystania z tego świadczenia m.in. w dwóch placówkach zlokalizowanych na terenie gminy lipie, tj. w Poradni Ogólnej w Lipiu (ul. Częstochowska 27, 42-165 Lipie) oraz Ośrodku Terapii Uzależnień w Parzymiechach (ul. Częstochowska 1, 42-164 Parzymiechy). W tym celu należy zgłosić się do wybranego punktu szczepień (zadzwonić) i umówić termin wizyty (nie trzeba mieć recepty).

Więcej informacji o darmowych szczepieniach przeciw grypie, w tym mapa punktów, w których można wykonać szczepienie, znajduje się na stronie https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/szczepienia-na-grype.