w w w w

baner
Jesteś w:   Strona Główna
large small default
Oficjalny serwis Gminy Lipie
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Monika Pyrak   

Wręczono stypendia Wójta

W niedzielne popołudnie, 7 listopada br., podczas gminnych obchodów Święta Niepodległości, odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów Wójta Gminy Lipie. Wyróżnienia za bardzo dobre wyniki w nauce oraz osiągnięcia w konkursach i olimpiadach przedmiotowych o tzw. trójstopniowej organizacji otrzymali uczniowie uczęszczający do szkół podstawowych gminy Lipie.

Po części oficjalnej i artystycznej uroczystości, stypendia otrzymało aż 99 uczniów. Stypendyści odebrali swoje nagrody z rąk Bożeny Wieloch, Wójta Gminy Lipie oraz Zbigniewa Bystrzykowskiego, Przewodniczącego Rady Gminy Lipie. Rodzicom wyróżnionych uczniów, którzy nie kryli radości z osiągnięć swoich dzieci, wręczono listy gratulacyjne.

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Karolina Kapral   

Gminne ćwiczenia jednostek OSP na obiekcie leśnym w Kleśniskach

W dniu 6 listopada 2021 r. od godz. 10:00 na obiekcie leśnym w Kleśniskach prowadzone były ćwiczenia taktyczno – bojowe jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Lipie. W ćwiczeniach wzięło udział 9 jednostek, tj. OSP Albertów, OSP Danków, OSP Lindów, OSP Lipie, OSP Parzymiechy, OSP Rębielice Szlacheckie, OSP Szyszków, OSP Zbrojewsko oraz OSP Zimnowoda.

Podczas ćwiczeń sprawdzono mobilność jednostek i system alarmowania OSP, czas dojazdu na miejsce zdarzenia, zaopatrzenie wodne do gaszenia pożaru oraz poprawność wykonania zadań nałożonych na poszczególne zastępy - zgodnie z zasadami taktyki i wymogami BHP.

Organizatorem ćwiczeń był Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Lipiu. Działaniami ratowniczymi kierował Komendant Gminny – Mariusz Patocki. Poczynania strażaków ochotników obserwowali Wójt Gminy Lipie, a jednocześnie Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Lipiu – Bożena Wieloch, Przedstawiciele Komendy Powiatowej PSP w Kłobucku – st. kpt. Łukasz Tasarz, asp. Hubert Antos oraz mł. asp. Michał Antończak, a także pracownik Urzędu Gminy Lipie – Karolina Kapral.

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Dobosz   

Informacja o przerwie w dostawie wody

istockphoto-531695348-612x612Wójt Gminy Lipie informuje, że w dniu 08.11.2021r. (PONIEDZIAŁEK), w godz. od 900 do 1500 w miejscowości Zimnowoda nastąpi przerwa w dostawie wody ze względu na przepięcie nowego odcinka sieci wodociągowej.

Za powstałe utrudnienia przepraszamy!

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Monika Pyrak   

Szczepienia przeciw COVID-19 dawką przypominającą

1460x616W dniu 2 listopada br. rozpoczęły się szczepienia przypominającą przeciw COVID-19 dawką. Mogą ją przyjąć osoby, które ukończyły 18. rok życia oraz te, które co najmniej 6 miesięcy wcześniej otrzymały pełny schemat szczepienia, tj. dwie dawki preparatu Comirnaty (Pfizer-BioNTech), Spikevax (Moderna) lub Vaxzevria (AstraZeneca) lub jedną dawkę szczepionki COVID-19 Vaccine Janssen (Johnson&Johnson).

Więcej…
 
PDF Drukuj Email

plakat poprawiony

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Edyta Meroń   

Informacja Wójta Gminy Lipie

Wójt Gminy Lipie informuje, że w dniu 5 listopada 2021 r. (piątek) wszystkie sprawy związane z obsługą dowodów osobistych, w tym przyjmowanie wniosków o wydanie dowodu osobistego będą załatwiane w Urzędzie Gminy Lipie do godziny 11.30.

Powyższe ograniczenie związane jest z przerwą techniczną w działaniu Rejestru Dowodów Osobistych w związku z wdrożeniem od 7 listopada 2021 r. nowych dowodów osobistych (z odciskami palców) - zgodnie z Ustawą z dnia 14 kwietnia 2021 r. o zmianie ustawy o dowodach osobistych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2021 r. poz. 1000 i 1393).  

Szczegółowe informacje w tym zakresie uzyskać można w Urzędzie Gminy Lipie (pok. 22) lub pod numerem telefonu: (034) 3188032-35 wew. 41 w godzinach pracy Urzędu.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 632