w w w w

baner
Jesteś w:   Strona Główna
large small default
Oficjalny serwis Gminy Lipie
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Olga Michalak   

Szkoła w Lipiu z Europejską Odznaką Jakości

Zespół Szkolno – Przedszkolny w Lipiu otrzymał kolejną, tym razem Europejską Odznakę Jakości, za projekt: "THE SCREAM OF THE WORLD CHILDREN" realizowany w roku szkolnym 2020/2021 przez panią Agatę Majdzik wraz z uczniami klasy VIIIa.

Odznaka ta jest przyznawana raz w roku najciekawszym, kreatywnym i innowacyjnym projektom eTwinning i wskazuje osiągnięcie określonego krajowego i europejskiego standardu.

Certyfikat eTwinning

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Karolina Kapral   

KOMUNIKAT PRZEWODNICZĄCEGO RADY GMINY LIPIE

Szanowni Państwo,

w związku z obradami XL Sesji Rady Gminy Lipie, zaplanowanymi na środę, 24 listopada br. i realizowanymi zgodnie z wyznaczonymi przez stosowne akty prawne terminami, proszę, aby w ramach działań profilaktycznych zmierzających do zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronaowirusa, w spotkaniu uczestniczyli tylko radni gminy, sołtysi i wyznaczeni pracownicy Urzędu.

Mieszkańców zachęcam do zgłaszania uwag, wniosków i zapytań drogą telefoniczną (34/318 80 32 do 35 wew. 34) lub mailową Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Jednocześnie informuję, że obrady sesji będą transmitowane na żywo za pośrednictwem oficjalnego profilu gminy Lipie (facebook.com/lipie.gmina).

Proszę również, aby w spotkaniu nie uczestniczyły osoby, które zaobserwują u siebie objawy takie jak: gorączka, kaszel i inne charakterystyczne dla przeziębienia, grypy czy infekcji paragrypowych. Wszystkich przybyłych proszę o zachowanie środków ostrożności w postaci zajmowania miejsc w odpowiedniej odległości od pozostałych osób, obowiązkowego zakrywania ust i nosa podczas obrad oraz dezynfekcji rąk przed wejściem na salę.

 Z poważaniem
Zbigniew Bystrzykowski
Przewodniczący Rady Gminy Lipie

 

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Monika Pyrak   

Darmowe szczepienia przeciw grypie dla osób powyżej 18. roku życia

grypaInformujemy, że zgodnie z nowelizacją rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 27 sierpnia 2021 r. w sprawie metody zapobiegania grypie sezonowej w sezonie 2021/2022 od 23 listopada br. osoby, które ukończyły 18 lat, mogą skorzystać z darmowych szczepień przeciw grypie. Szczepienia będą wykonywane do 31 marca 2022 r. lub do wyczerpania zapasów szczepionek w Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agata Macherzyńska   

Dzień Pracownika Socjalnego

21 listopada obchodzimy Dzień Pracownika Socjalnego. Jest to polskie święto utworzone na mocy zapisów ustawy o pomocy społecznej z dnia 29 listopada 1990. Data upamiętnia spotkanie w miejscowości Charzykowy w 1989 r., w którym uczestniczyli m.in Jacek Kuroń, Joanna Staręga-Piasek oraz pracownicy pomocy społecznej.

To święto wszystkich pracowników służb społecznych - osób zatrudnionych w ośrodkach pomocy społecznej, w powiatowych centrach pomocy rodzinie, organizacjach pozarządowych, centrach i klubach integracji społecznej, ośrodkach interwencji kryzysowej czy też domach pomocy społecznej. Pracownicy socjalni mogą również pracować w innych instytucjach, a w szczególności jednostkach organizacyjnych ds. spraw zatrudnienia i przeciwdziałania bezrobociu, szpitalach, a także zakładach karnych.

Pomoc społeczna stanowi dziedzinę polityki socjalnej państwa, której głównym celem jest umożliwienie osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej jej przezwyciężenie. Do zadań pracowników socjalnych należy realizowanie pracy socjalnej, której istotą jest mobilizowanie ludzi do samodzielnego działania i wspomaganie w tym działaniu poprzez wykorzystywanie sił tkwiących zarówno w samych potrzebujących pomocy, jak i w otaczającym ich środowisku. Postrzegani są oni jako zawodowi pomocnicy wspierający w rozwiązywaniu trudnych problemów, wspierający w kryzysie i ułatwiający zaspokajanie potrzeb. W związku z szerokim wachlarzem problemów, które spotykają ludzi w codziennym życiu, pracownicy socjalni muszą posiadać nie tylko dużą wiedzę, ale także szereg predyspozycji osobistych, takich jak uczciwość, chęć udzielania pomocy, troskliwość, wrażliwość czy otwartość wobec ludzi.

dzien pracownika socjalnego

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Pilśniak   

I N F O R M A C J A

Wójt Gminy Lipie informuję, że na terenie gminy, w dniu 23 listopada 2021 roku pomiędzy godziną 900 a 1300  zostanie przeprowadzony wojewódzki trening sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności.

W ramach testu emitowany będzie dźwięk ciągły trwający trzy minuty- oznaczający odwołanie alarmu.

Do przeprowadzenia treningu włączone zostaną syreny w jednostkach OSP gminy Lipie.

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ilona Kubicka   

bankzywnosci

OGŁOSZENIE
O OTWARTYM NABORZE LOKALNEJ ORGANIZACJI PARTNERSKIEJ (OPL)
W RAMACH PROGRAMU OPERACYJNEGO POMOC ŻYWNOŚCIOWA (POPŻ) 2014-2020
WSPÓŁFINANSOWANEGO Z EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU POMOCY NAJBARDZIEJ POTRZEBUJĄCYM

W PODPROGRAMIE 2021

Bank Żywności w Częstochowie ogłasza otwarty nabór lokalnej organizacji partnerskiej (OPL) w celu realizacji na terenie Gminy LIPIE działań w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (POPŻ) współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym w Podprogramie 2021.

Podmioty uprawnione do udziału w naborze:

Organizacje pozarządowe i inne instytucje niepubliczne działające na terenie Gminy Lipie.

Cel partnerstwa:

Zapewnienie najuboższym mieszkańcom Gminy Lipie pomocy żywnościowej w okresie: grudzień 2021 – czerwca 2022.

Termin składania wniosków do 20 listopada 2021r.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 633