w w w w

baner
Jesteś w:   Strona Główna
large small default
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Monika Łosik   

E-booki dla czytelników GBP w Lipiu

legimi1Gminna Biblioteka Publiczna w Lipiu przygotowała dla swoich czytelników niespodziankę. Już od 4 sierpnia br. mogą oni korzystać z bogatej bazy ebooków - za darmo.

W maju br. Gminna Biblioteka Publiczna otrzymała informację o przyzna­niu dofinansowania w wysokości 6 tys. zł w ramach programu Narodowego Centrum Kultury pt. Kultura w sieci. Środki zostały przeznaczone na zakup dostępu do platformy Legimi zawierającej zbiór ebooków i audiobooków. Warto podkreślić, że w skali całego kraju złożono aż 5.948 wniosków. Po dokonaniu oceny formalnej i merytorycznej wyłoniono tylko 1.182 zwycięskich projektów, w tym wniosek złożony przez GBP w Lipiu.

Legimi to jedna z najpopularniejszych aplikacji do czytania ebooków. Oferuje dostęp do 60 000 pozycji literaturowych, w tym nowości, które pojawiają się na platformie zaraz po ich wydaniu. Użytkownicy Legimi w ramach jednego abonamentu mogą czytać w dowolnym czasie i miejscu, na każdym rodzaju sprzętu jednocześnie, tj. smartfonie, tablecie, komputerze i czytniku ebooków.

Oferta realizowana przez GBP w Lipiu skierowana jest dla osób, które posiadają ważną kartę biblioteczną. Czytelnicy chcący skorzystać z darmowego dostępu do platformy, w pierwszej kolejności muszą zgłosić się w siedzibie GBP w Lipiu, gdzie otrzymają specjalny kod (ważny 30 dni od momentu aktywowania). Uzyskany kod należy wpisać we wskazanym miejscu na stronie www.legimi.pl/slaskie. Następnie należy podać nazwę użytkownika, hasło oraz adres e-mail, na który zostanie przesłanylink aktywujący. Po kliknięciu w link nastąpi aktywowanie usługi. W ostatnim etapie należy pobrać bezpłatną aplikację Legimi dostępną na Android, iOS lub wybrane e-czytniki i cieszyć się darmowym dostępem do ebooków.

Do czytania ebooków nie jest konieczny stały dostęp do internetu, ponieważ po wgraniu książki na urządzenie można ją czytać w trybie offline. Połączenie z internetem jest jedynie konieczne co siedem dni w celu synchronizacji konta. Po wygaśnięciu dostępu można pobrać w bibliotece następny kod, przy czym w każdym miesiącu kalendarzowym liczba kodów będzie ograniczona, tj. 45. Realizacja projektu będzie trwała do 31 marca 2021 r.

Szczegóły dotyczące uruchomienia dostępu i zasad korzystania z platformy Legimi można uzyskać bezpośrednio w siedzibie GBP w Lipiu (ul. Częstochowska 95, 42-165 Lipie) lub pod numerem telefonu: 34 318 81 63.

legimi1