w w w w

baner
Jesteś w:   Strona Główna
large small default
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Karolina Kapral   

logo_rada_gminy

Komisja Wspólna Rady Gminy Lipie

Uprzejmie zawiadamiam, że w dniu  17 kwietnia 2020 roku /piątek/ o godz. 10:00 w sali konferencyjnej Gminnego Ośrodka Kultury w Lipiu odbędzie się wspólne posiedzenie Komisji Stałych Rady Gminy Lipie z proponowanym porządkiem posiedzenia:

 

 1. Otwarcie posiedzenia.
 2. Przyjęcie porządku posiedzenia.
 3. Informacja na temat działań gminy Lipie w zakresie ograniczania rozprzestrzeniania się koronawirusa, wywołującego chorobę COVID-19 – pracownik Urzędu Gminy Lipie, Mariusz Pilśniak.
 4. Informacja dotycząca świadczenia pomocy na rzecz mieszkańców przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lipiu w związku z epidemią koronawirusa, w tym pomocy osobom starszym, niepełnosprawnym i samotnym – Kierownik GOPS w Lipiu, Ilona Kubicka.
 5. Omówienie form pomocy, z których mogą skorzystać przedsiębiorcy oraz mieszkańcy gminy w ramach tzw. ustawy antykryzysowej, tj. ustawyz dnia 31 marca 2020 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw – pracownik Urzędu Gminy Lipie, Małgorzata Klimczak. Wnioski i propozycje radnych w tym zakresie.
 6. Informacja na temat działań gminy, podjętych w celu zapewnienia dostępu do wody pitnej dla mieszkańców, na wypadek wystąpienia suszy w 2020 r. (planowane działania inwestycyjne, dokumentacje projektowe zlecone do przetargów, itp.) – Kierownik Referatu Infrastruktury i Gospodarki, Krzysztof Słomian.
 7. Informacja w zakresie stanu finansów gminy, w tym zapewnionej subwencji oświatowej, subwencji ogólnej oraz udziałów w PIT w 2020 roku– Skarbnik Gminy Lipie, Aneta Łaczmańska.
 8. Przedstawienie informacji na temat działań gospodarczych i inwestycyjnych gminy Lipie, w tym remontów cząstkowych dróg – Kierownik Referatu Gospodarki i Infrastruktury, Krzysztof Słomian.
 9. Informacja na temat wpływów z tytułu należności za ścieki, wodę, odpady komunalne i podatki lokalne w I kwartale 2020 r. – pracownicy Urzędu Gminy Lipie - Beata Sośniak,
  Małgorzata Klimczak,
  Krystyna Sołtysiak.
 10. Wnioski, uwagi radnych dotyczące stanu porządku i czystości w gminie.
 11. Sprawy różne, wnioski, zapytania radnych.
 12. Zakończenie posiedzenia.

 Proszę sołtysów o zgłaszanie wniosków, uwag i zapytań telefonicznie pod nr 34/318 80 32-35 bądź elektronicznie na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

                                                                               Z poważaniem

                Przewodniczący Rady Gminy Lipie

                     Zbigniew Bystrzykowski