w w w w

baner
Jesteś w:   Strona Główna
large small default
PDF Drukuj Email

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów parkParzy oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Spotkanie z mieszkańcami Parzymiech

DSC06084

Możliwość przekazania przez Urząd Marszałkowski parku na zasadzie umowy użyczenia oraz wykup mieszkań hotelu pracowniczego Ośrodka Terapii Uzależnień - to główne tematy spotkania, które odbyło się 20 lipca w sali OSP w Parzymiechach.

W spotkaniu z mieszkańcami uczestniczyli zaproszeni przez Wójta Bożenę Wieloch: Członek Zarządu Województwa Śląskiego - Aleksandra Banasiak, Zastępca Dyrektora ds. Gospodarki wodno - ściekowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego Witold Klimza, Naczelnik Wydziału Architektury, Budownictwa i Urbanistyki Starostwa Powiatowego w Kłobucku Małgorzata Krupa, Przewodniczący Rady Powiatu Zbigniew Pilśniak oraz Radni Gminy Lipie.

Od Pani Aleksandry Banasiak uzyskaliśmy zapewnienie, że Urząd Marszałkowski przychyla się do planów zagospodarowania części parku dla mieszkańców, przy czym nie będzie finansowo uczestniczył w realizacji tych planów. Przypomnijmy, że pozytywna decyzja Marszałka uwarunkowana jest wzniesieniem ogrodzenia i bramy, które oddzielą część parku dostępną dla mieszkańców od części zajmowanej przez Ośrodek Terapii Uzależnień. Pani Wójt wystąpiła już do Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków o wyrażenie stosownej zgody. W piątek, 22 lipca 2011r. Wojewódzki Konserwator Zabytków przeprowadzi oględziny parku wraz z określeniem ewentualnej możliwości wykonania ogrodzenia i bram. Jeżeli decyzja Konserwatora będzie pozytywna planowane jest ogłoszenie przez Gminę konkursu na opracowanie koncepcji zagospodarowania terenu parku i sukcesywne pozyskiwanie środków na jej realizację. Jak zauważył Pan Witold Klimza, dotacje mogą sięgać nawet do 70 % wydatków. Na wszystkie działania dokonywane w parku Gmina będzie musiała mieć jednak pozwolenie konserwatora zabytków. Każdy uczestnik spotkania, mógł zapoznać się z mapą projektu wydzielenia parku.

Pani Marszalek przedstawiła przybyłym procedurę związaną ze sprzedażą mieszkań hotelu pracowniczego. Od 1 października, po zakończeniu procedury likwidacji i przekształcenia w spółkę pracowniczą OTU w Parzymiechach, blok mieszkalny wejdzie do zasobu nieruchomości Skarbu Państwa Województwa Śląskiego. Następnie rozpocznie się procedura wydzielenia samodzielnych lokali mieszkalnych, co umożliwi ich sprzedaż z bonifikatą dotychczasowym najemcom.

{gallery}parkParzy{/gallery}