w w w w

baner
Jesteś w:   Strona Główna
large small default
Oficjalny serwis Gminy Lipie
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Sylwia Szafer   

Informacja dotycząca dowozu dzieci do szkół podstawowych od 20 marca do 09 kwietnia br.

busW związku z obowiązującymi od 20 marca do 9 kwietnia br. obostrzeniami, mającymi na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa, w tym wprowadzeniu zdalnego trybu nauki w klasach I-III szkół podstawowych, informujemy, że od 22 marca do 9 kwietnia br. dowóz dzieci do szkół podstawowych na terenie gminy Lipie zostaje zawieszony. Ze względu na informacje dyrektorów placówek przedszkolnych o braku bądź znikomej liczbie deklaracji dotyczących korzystania z dowozu przez dzieci uczęszczające do gminnych przedszkoli, w wyżej wymienionym okresie nie będzie również prowadzony dowóz dzieci przedszkolnych.


Z poważaniem
Wójt Gminy Lipie
Bożena Wieloch

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Monika Pyrak   

Ruszyły zapisy na sczepienia dla osób w wieku 67-69 lat

Plakat SzczepimySięOd 18 do 20 marca 2021 r. na szczepienia przeciw COVID-19 mogą rejestrować się osoby które urodziły się w latach 1952-1954.

Ponadto, zgodnie z informacjami zamieszczonymi na stronie www.gov.pl, od 22 do 24 marca br. prowadzona będzie rejestracja dla osób urodzonych w latach 1952 – 1956. Natomiast od 25do 27 marca br. na szczepienie będą mogli się rejestrować seniorzy w wieku 70+, którzy nie skorzystali ze szczepień we wcześniejszym terminie.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Pilśniak   

Już od najbliższej soboty nowe obostrzenia

obostrzenia

więcej...

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ilona Kubicka   

żywność BANK

POMOC ŻYWNOŚCIOWA

 Wójt Gminy Lipie informuje, że od dnia 29 marca 2021r. do dnia 30 marca 2021r. w remizie w Parzymiechach przy ul. Częstochowskiej 7 będą wydawane produkty żywnościowew ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym, realizowanego w Podprogramie 2020.

 Żywność będzie wydawana:

  • w dniu 29.03.2021 r. (poniedziałek) w godz. od 11.00 do 15.00,
  • w dniu 30.03.2021 r. (wtorek) w godz. od 8.00 do 16.30.
Żywność będzie wydawana do wyczerpania zapasów.

Z pomocy mogą skorzystać wyłącznie osoby i rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej (określonej przesłankami z art.7 ustawy o pomocy społecznej), których dochód nie przekracza: dla osoby samotnej 1.542,20 zł, a w przypadku rodziny 1.161,60 zł na jednego członka rodziny.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Kotynia   

Zapraszamy serdecznie do Programu I Polskiego Radia

         Dziś w Jedynce, w kolejnym odcinku Czterech pór roku, ok. godz. 11.30 - prognoza pogody z gminy Lipie. O panującej aurze oraz budzących się do życia po zimowej hibernacji mieszkańcach rezerwatu Szachownica opowie pan Zdzisław Korzekwa – Leśniczy Lecznictwa Wapiennik.

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Kotynia   

                                               Szanowni Mieszkańcy!

herb1

Zgodnie z uchwałą Rady Gminy Lipie z dnia 25 lutego br. rozpoczynamy prace związane z opracowaniem Strategii Rozwoju Gminy Lipie do 2030 roku. Strategia to najważniejszy dokument planistyczny gminy, wyznaczający kierunki jej rozwoju w kolejnych latach. To także ważny element procesu ubiegania się przez gminę o wsparcie z funduszy zewnętrznych i skorzystanie z nowych instrumentów polityki regionalnej, w szczególności w ramach nowej perspektywy budżetowej Unii Europejskiej na lata 2021- 2027.

Zapisy opracowywanej strategii będą miały decydujący wpływ na działania podejmowane przez władze samorządowe. Aby stały się odpowiedzią na potrzeby i oczekiwania lokalnej wspólnoty, niezbędne jest poznanie Państwa opinii na temat spraw istotnych dla każdego z nas, w tym m.in. dotyczących systemu ochrony środowiska, dostępności usług komunalnych i społecznych, sfery turystycznej i gospodarczej.

Zapraszam serdecznie wszystkich Państwa – mieszkańców, przedsiębiorców, organizacje pozarządowe oraz inne podmioty działające na terenie gminy Lipie - do włączenia się w tworzenie Strategii rozwoju gminy Lipie do 2030 roku poprzez wypełnienie anonimowej ankiety, służącej opracowaniu diagnozy sytuacji społecznej, gospodarczej i przestrzennej gminy. Ankieta w formie elektronicznej dostępna jest pod adresem http://lipie.ankietaplus.pl. Na Państwa odpowiedzi czekamyw terminie od 16 marca do 16 kwietnia br.

                                                   Z wyrazami szacunku

                                                  Bożena Wieloch

                                                Wójt Gminy Lipie

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 588