w w w w

baner
Jesteś w:   Strona Główna
large small default
Oficjalny serwis Gminy Lipie
PDF Drukuj Email

komisja  nr4

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Kotynia   

Deklaracja wsparcia dla gminy Lipie z Funduszu Inwestycji Samorządowych

W piątek, 26 czerwca br., na ręce wójt Bożeny Wieloch przekazano w imieniu Wojewody Śląskiego czek na kwotę 911 366 zł dla gminy Lipie. Wspominane środki przysługują gminie w ramach uruchomionej przez rząd tzw. „Tarczy dla samorządów”.

DSC 2512

Zgodnie z informacjami zamieszczonymi na stronie Ministerstwa Rozwoju, Fundusz Inwestycji Samorządowych to środki przeznaczone na dotacje dla gmin, powiatów i miast, na działania inwestycyjne. Kwoty dotacji dla poszczególnych samorządów wynikają z relacji wydatków majątkowych oraz zamożności gmin i powiatów. Źródłem finansowania projektu jest Fundusz COVID-19.  Wsparcie jest bezzwrotne. Pieniądze będą przyznawane w formie przelewów na wniosek samorządów.

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Joanna Bociąga   

Komunikat Lokalnej Grupy Działania

„Zielony Wierzchołek Śląska

Konsultacje społeczne dotyczące zmian w Lokalnej Strategii Rozwoju - Stanowisko Grupy Roboczej

Szanowni Państwo!

Ponieważ jesteśmy już w końcowej fazie realizacji Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2014-2020 pojawiła się konieczność przeprowadzenia aktualizacji LSR. Grupa Robocza w składzie Mariusz Mandat – przewodniczący Rady, Marcin Świerczyński – kierownik biura LGD oraz Lesław Siedlak – specjalista ds. realizacji i monitoringu Lokalnej Strategii Rozwoju przeprowadziła badanie poziomu realizacji LSR na podstawie mierzalnych i weryfikowalnych wskaźników celów LSR opierając się na dotychczasowej realizacji przedsięwzięć, zaistniałych zmianach prawnych oraz wytycznych. W wyniku analizy i oceny danych oraz w związku z uwagami i oczekiwaniami wyrażanymi przez przedstawicieli jednostek sektora finansów publicznych, przedsiębiorców i potencjalnych wnioskodawców podczas konsultacji w biurze LGD wypracowano stanowisko, które zawiera propozycję zmian Lokalnej Strategii Rozwoju. Projekt zmian przedstawionych w stanowisku zostanie przedłożony Zarządowi Lokalnej Grupy Działania „Zielony Wierzchołek Śląska” i po akceptacji przedstawiony na Walnym Zebraniu Członków, które odbędzie się 2 lipca 2020 roku.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email

ostrzezenie meteoKomunikat z dnia 26.06.2020 r.

 
PDF Drukuj Email

życzenia2

 
PDF Drukuj Email

ostrzezenie meteoKomunikat z dnia 25.06.2020 r.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 532