w w w w

baner
Jesteś w:   Strona Główna
large small default
Oficjalny serwis Gminy Lipie
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krystyna Sołtysiak   

INFORMACJA

Wójt Gminy Lipie informuje, że w dniu 13.12.2020 r. (niedziela) od godziny 2000 do dnia 14.12.2020 r. (poniedziałek) do godziny 1300 w miejscowości Parzymiechy, Napoleon, Zimnowoda, Giętkowizna, Kleśniska nastąpi przerwa w dostawie wody ze względu na konieczność usunięcia awarii wodociągowej.

Za powstałe utrudnienia przepraszamy.

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Komendacka   

Wykazy nieruchomości komunalnych przeznaczonych do zbycia, dzierżawy i użyczenia

więcej...

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Monika Pyrak   

Mamy defibrylatory

DSC 3386W dniu 9 grudnia br., na bocznej ścianie budynku Urzędu Gminy Lipie (od strony ośrodka zdrowia), został umieszczony Automatyczny  Defibrylator Zewnętrzny (AED). Na terenie gminy zamontowano jeszcze dwa takie urządzenia - na strażnicy OSP w Rębielicach Szlacheckich i strażnicy OSP w Lindowie. W imieniu społeczności lokalnej Wójt Gminy Lipie składa podziękowania Staroście Kłobuckiemu za tą cenną inicjatywę, wpływającą na poprawę stanu bezpieczeństwa mieszkańców.

 Montaż defibrylatorów jest efektem realizacji projektu pn. Zakup urządzeń i defibrylatorów wraz z osprzętem i montażem celem podniesienia standardów w zakresie ochrony zdrowia mieszkańców powiatu kłobuckiego i częstochowskiego. Projekt zgłoszony został w ubiegłym roku przez Starostwo Powiatowe w Kłobucku do pierwszej edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. W jego realizacji swój udział mieli także mieszkańcy, którzy poparli zadanie w głosowaniu internetowym prowadzonym od 12 do 30 listopada 2019 r.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ilona Kubicka   

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lipiu informuje, iż Rada Powiatu Kłobuckiego podjęła uchwałę o powołaniu nowej jednostki organizacyjnej - Środowiskowego Domu Samopomocy w Krzepicach o zasięgu powiatowym.

Środowiskowy Dom Samopomocy rozpocznie działalność od dnia 1 lutego 2021r. i będzie placówką wsparcia dziennego przeznaczoną dla 20 osób, łączącą ze względu na kategorię osób, którym może być udzielone wsparcie wszystkie 4 typy tego rodzaju placówki, tj.:

Więcej…
 
PDF Drukuj Email

ostrzezenie meteoKomunikat z dnia 10.12.2020 r.

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ilona Kubicka   

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lipiu informuje, iż Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Autyzmem w Częstochowie realizuje resortowy Program wsparcia dla osób dorosłych i dzieci do 16 roku życia z niepełnosprawnościami.

Szczegóły Programu w załącznikach.

Załączniki:

 

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 569