w w w w

baner
Jesteś w:   Strona Główna
large small default
Oficjalny serwis Gminy Lipie
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Pilśniak   
 KWALIFIKACJA WOJSKOWA W 2022 ROKU

Na podstawie art. 32 ust.1 i ust. 3, art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 listopada 1967r. o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej (t.j.. Dz. U. z 2021r., poz. 372z późn. zm.), § 3 rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministra Obrony Narodowej z dnia 23 listopada 2009r. w sprawie kwalifikacji wojskowej (t.j. Dz. U. z 2017r., poz.1980) oraz rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministra Obrony Narodowej z dnia 31 grudnia 2021r. w sprawie przeprowadzenia kwalifikacji wojskowej w 2022 roku ( Dz. U. z 2022 r., poz. 17) informuje się co następuje :

  • Kwalifikacja wojskowa na terenie województwa śląskiego zostanie przeprowadzona w okresie od dnia 4 kwietnia do dnia 8 lipca 2022 roku.

  • Kwalifikacja wojskowa dla osób zamieszkałych stale lub przebywających czasowo ponad 3 miesiące na terenie miast i gmin : Kłobuck i Krzepice; gmin: Lipie, Miedźno ,Opatów, Panki, Popów, Przystajń i Wręczyca Wielka – przeprowadzona zostanie w Kłobucku, przy ul. Sportowej 14 (budynek Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji) w okresie od dnia 9 maja do dnia 31 maja 2022r.

Termin stawiennictwa osób do kwalifikacji wojskowej i wzywania do Powiatowej Komisji Lekarskiej dla Gminy Lipie wyznaczono na dzień 20 maja 2022r.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email

życzenia dzień strażaka

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Izabella Pęcherz   

Akademia z okazji 231 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

IMG 617929 kwietnia w ZSP W Lipiu odbyła się uroczysta akademia z okazji 231 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy IV i V przygotowali piękny i pouczający program artystyczny, który przypominał uczestnikom spotkania ważne wydarzenia z historii Polski. Podniosły charakter uroczystości panował od pierwszych chwil spotkania, dźwięki „Mazurka Dąbrowskiego” i poruszające słowa pani dyrektor Olgi Michalak, zmobilizowały wszystkich do skupienia i powagi. Doniosłe słowa recytowanych wierszy i przepiękne patriotyczne pieśni wzruszały wszystkich uczestników uroczystości i były doskonałą lekcją historii. Piękne występy przedszkolaków utwierdziły wszystkich w przekonaniu, że miłości do ukochanego kraju możemy się uczyć w każdym wieku. Ważnym elementem akademii był występ naszych ukraińskich uczniów, odśpiewali oni ojczystą pieśń patriotyczną, pokazując swoją jedność i siłę. Wspaniałym uzupełnieniem tej niezwykłej uroczystości była przepiękna dekoracja, która przypominała kim jesteśmy i jak piękna jest nasza ojczyzna. Jesteśmy przekonani, że przekazane treści pokazywały jak czerpać z historii Polski siłę i mądrość. Mamy nadzieję, że poznane wartości pozostaną na długo w sercach naszych słuchaczy.

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Sośniak   

Program dofinansowania pomp ciepła dla nowych budynków

logo moje cieploRuszył nabór wniosków do programu Moje ciepło. Program realizowany jest ze środków Funduszu Modernizacyjnego. Celem programu jest wsparcie rozwoju ogrzewnictwa indywidualnego i rozwoju energetyki prosumenckiej w obszarze powietrznych, wodnych i gruntowych pomp ciepła w nowych budynkach mieszkalnych jednorodzinnych.

więcej...

 
PDF Drukuj Email

flagaMajowe święta – wywieśmy flagi!

Szanowni Państwo!

Początek maja to tradycyjnie okres obchodów uroczystości upamiętniających najważniejsze wydarzenia i symbole, które zapisały się w historii polskiej państwowości. Są nimi Święto Pracy, Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Święto Narodowe Trzeciego Maja.

Święto Pracy lub inaczej Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy, to święto obchodzone corocznie 1 maja dla upamiętnienia i uznania osiągnięć ludzi pracujących. Święto zostało ustanowione w Paryżu w 1890 r. w geście pamięci dla strajkujących robotników z Chicago, którzy w 1886 r. protestowali przeciwko niskim płacom oraz 12-godzinemu dniowi pracy. Manifestacja została brutalnie stłumiona przez policję, w wyniku czego życie straciło wiele osób. W Polsce dzień ten jest świętem państwowym ustawowo wolnym od pracy.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej obchodzony jest w Polsce 2 maja, a jego główną rolą jest popularyzowanie wiedzy o polskiej tożsamości i symbolach narodowych. Święto zostało ustanowione decyzją Sejmu RP 20 lutego 2004 roku. Data 2 maja nie została wybrana przypadkowo, ponieważ właśnie tego dnia żołnierze polscy zawiesili biało-czerwoną flagę na kolumnie zwycięstwa w Tiergarten w Berlinie, a zdobywając to miasto przyczynili się do zakończenia działań wojennych w Europie w czasie II wojny światowej.

W dniu 3 maja 2022 r. mija 231 rocznica uchwalenia Konstytucji Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Była pierwszą spisaną konstytucją w nowożytnej Europie oraz drugą na świecie - po amerykańskiej. Została uchwalona w 1791 roku w celu ratowania upadającej ojczyzny. Zakładała wiele istotnych i nowoczesnych reform. Stanowiła także symbol dążenia do niepodległości i chęci naprawy państwa.

Szanowni Państwo, warto pielęgnować tradycje narodowe oraz eksponować publicznie symbole naszego państwa. Uczcijmy więc te trzy majowe świąteczne dni, wywieszając biało-czerwone flagi przed naszymi domami w geście naszego patriotyzmu i przynależności narodowej.

Z wyrazami szacunku

Bożena Wieloch

Wójt Gminy Lipie

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Dobosz   

lad

Postępowanie przetargowe na rozwój sieci wodociągowej w Gminie Lipie

Gmina Lipie ogłosiła postępowanie przetargowe na rozwój sieci wodociągowej w Gminie Lipie.

Zainteresowani wykonawcy mogą składać oferty do dnia 13.05.2022 r. do godz. 9.00.

więcej...

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 666