w w w w

baner
Jesteś w:   Strona Główna
large small default
Oficjalny serwis Gminy Lipie
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Dobosz   

Jak uzyskać wsparcie z ZUS w ramach Tarczy Antykryzysowej.

Jakie wsparcie można otrzymać w ZUS?

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Sośniak   

Informacja Wójta Gminy Lipie w sprawie dofinansowania do urządzeń fotowoltaicznych

    Wójt Gminy Lipie informuje, że ulotki dotyczące dofinansowania do urządzeń fotowoltaicznych, które w ostatnim czasie zostały dostarczone mieszkańcom gminy Lipie, nie były wysyłane przez tutejszy Urząd. Gmina nie realizuje obecnie żadnego programu w tym zakresie. Mieszkańcy mają możliwość skorzystania z dofinansowania na montaż urządzeń fotowoltaicznych w ramach rządowego programu „Mój Prąd”. Program ten nie jest obsługiwany przez samorządy gminne.

 
PDF Drukuj Email

ostrzezenie meteoKomunikat z dnia 13.04.2020 r.

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Kotynia, Mariusz Pilśniak   

Zasady bezpieczeństwa na dłużej. Wkrótce obowiązek zasłaniania ust i nosa

W czwartek, 9 kwietnia br., premier Mateusz Morawiecki, podczas wspólnej konferencji prasowej z ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim oraz ministrem edukacji Dariuszem Piontkowskim, poinformował o przedłużeniu obowiązujących obostrzeń w związku z epidemią koronawirusa oraz o wprowadzaniu obowiązku zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Sośniak   

Odpady komunalne w czasie pandemii

Informujemy, że:

  1. W przypadku nieruchomości, na której zamieszkują osoby zdrowe objęte kwarantanną odpady komunalne traktowane są jak odpady zmieszane.
  2. W przypadku, gdy na nieruchomości objętej kwarantanną zamieszkują osoby z potwierdzonym zakażeniem wirusem SARS-CoV-2 lub chorzy na COVID-19, którzy leczą się w domu, odpady przez nie wytwarzane muszą być umieszczone w dodatkowym worku, a następnie wrzucone do pojemnika przeznaczonego na odpady zmieszane.

Więcej informacji w sprawie odpadów na stronach:

https://www.gov.pl/web/klimat/komunikat-ws-odpadow-z-kwarantanny
https://www.gov.pl/web/klimat/komunikat-ws-odpadow-wytwarzanych-przez-osoby-z-potwierdzonym-wirusem-sars-cov-2-lub-chorych-na-covid-19

https://www.gov.pl/web/klimat/jak-postepowac-z-odpadami-w-czasie-epidemii-koronawirusa

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Monika Pyrak   

INFORMACJA O PRZYZNANIU ŚRODKÓW NA ZAKUP SPRZĘTU KOMPUTEROWEGO

student-849826 1280h

Wójt Gminy Lipie informuje, że gminie zostały przyznane środki finansowe w ramach programu Ministerstwa Cyfryzacji pn. Zdalna szkoła. Środki w wysokości 59.980,14 zł zostaną przeznaczone na zakup 18 laptopów wraz z ubezpieczeniem, 18 zestawów słuchawkowych i myszy optycznych oraz niezbędnego oprogramowania. Sprzęt będzie własnością szkoły i zostanie przekazany uczniom, którzy mają utrudniony dostęp do zdalnego nauczania.

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 516