w w w w

baner
Jesteś w:   Strona Główna
large small default
Oficjalny serwis Gminy Lipie
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agata Macherzyńska   

WÓJT GMINY LIPIE

ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych

w zakresie upowszechniania

kultury fizycznej i sportu

w okresie od 16.08.2019 r. do 31.10.2019 r.

§ 1.

 Zakres realizacji zadań z upowszechniania kultury fizycznej i sportu obejmuje:

 Organizację imprezy sportowej XLI Trzeźwościowy Jesienny Bieg im. red. Tomasza Hopfera w Parzymiechach

wiecej....

 

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Kotynia, Monika Pyrak, fot. Karolina Kapral   

DSC 1846Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej

W piątek, 12 lipca br., o godz. 8.00, w Dniu Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej, złożono kwiaty przy Pomniku cywilnych ofiar II wojny światowej i okupacji w Parzymiechach.

Pamięć mieszkańców poległychna terenie gminy Lipie w pierwszych dniach II wojny światowej uczcili przedstawiciele władz samorządowych gminy Lipie oraz delegacje gminnych szkół – SP w Rębielicach Szlacheckich, ZSP w Lindowie, ZSP w Lipiu i ZSP w Parzymiechach, pracownicy GOK w Lipiu, reprezentanci Jednostki OSP w Parzymiechach i zespołu śpiewaczego Czeremcha oraz przedstawiciele sołtysów gminy, a także zgromadzeni mieszkańcy. W uroczystościach udział wzięli również przedstawiciele powiatu kłobuckiego: Starosta Kłobucki - Henryk Kiepura oraz Wicestarosta - Zdzisława Kall.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Kotynia   

Dofinansowanie na zalesienie

Od 1 czerwca do 31 lipca br. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje wnioski od rolników, którzy chcieliby otrzymać wsparcie na zalesianie i tworzenie terenów zalesionych. Wsparcie na zalesienie jest premią inwestycyjną, która realizowana jest w ramach poddziałania Wsparcie na zalesianie i tworzenie terenów zalesionych objętegoProgramem Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020, które ma na celu zwiększanie obszarów leśnych poprzez zalesianie i tworzenie terenów zalesionych na gruntach rolnych oraz gruntach z sukcesją naturalną. Pomoc skierowana jest m.in. do rolników, którzy są właścicielami lub współwłaścicielami gruntów przeznaczonych do zalesienia lub grunty te stanowią własność małżonka.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agata Macherzyńska   

Zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty na realizację zadań publicznych w Gminie Lipie w zakresie podtrzymywania i upowszechniania tradycji narodowej, pielęgnowania polskości oraz rozwoju świadomości narodowej i kulturowej obejmujący organizację plebiscytu na wieńce dożynkowe w dniu 17 sierpnia 2019 podczas Wielkiego Pikniku Wakacyjnego- „Dzieje znad Liswarty” w oparciu o opracowany na ten cel regulamin

wiecej...

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agata Macherzyńska   

Zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty na realizację zadań publicznychw Gminie Lipie w zakresie podtrzymywania i upowszechniania tradycji narodowej, pielęgnowania polskości oraz rozwoju świadomości narodowej i kulturowej obejmujący udział i przygotowanie degustacji regionalnych, tradycyjnych potraw w dniu 17 sierpnia 2019 podczas Wielkiego Pikniku Wakacyjnego- „Dzieje znad Liswarty”

wiecej....

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Karolina Kapral   

Ogłoszenie o konsultacjach

Zapraszamy do udziału w konsultacjach społecznych projektów uchwał Rady Gminy Lipie w sprawie:

  • szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi
  • przyjęcia Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Lipie.

Opinie i uwagi należy zgłaszać na załączonym formularzu w terminie do dnia 22 lipca 2019 r.

  1. w formie papierowej: pocztą na adres: Urząd Gminy Lipie, ul. Częstochowska 29,
    42-165 Lipie lub osobiście w pokoju nr 21 Urzędu Gminy Lipie;
  2. w formie elektronicznej na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Załączniki:

1. Formularz uwag

2. Projekt regulaminu

3. Projekt uchwały w sprawie  świadczenia usług

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 472