w w w w

baner
Jesteś w:   Strona Główna
large small default
Oficjalny serwis Gminy Lipie
PDF Drukuj Email

Informacja o organizacji pracy Urzędu Gminy Lipie

Wójt Gminy Lipie informuje, że w dniu 24 grudnia 2020 r. (Wigilia),
zgodnie z zarządzeniemnr 0050.31.2020z dnia 28 maja 2020 roku,

Urząd Gminy Lipie będzie nieczynny.

W przypadkach zdarzeń losowych (zgony) w dniu 24 grudnia 2020 r.
w godzinach od 9:00 – 14:00 można kontaktować się z Kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego pod numerem telefonu: 882 190 639

Wójt Gminy Lipie
 Bożena Wieloch

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Pilśniak   

Koronawirus - nowe obostrzenia

Z dniem 28 grudnia br. zaczną obowiązywać nowe regulacje prawne wprowadzone na mocy Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 21 grudnia 2020 roku w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Poniżej najważniejsze z nich.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Karolina Kapral   

Zapytanie Rady Gminy Lipie skierowane do Prezesa Rady Ministrów, Mateusza Morawieckiego, oraz Wojewody Śląskiego, Jarosława Wieczorka, w sprawie wyjaśnienia kwestii zastosowanych zasad i kryteriów rozdziału środków w ramach drugiego, konkursowego naboru wniosków o dofinansowanie projektów w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, którego rozstrzygnięcie nastąpiło w dn. 8 grudnia br. Pisma podpisało 12 radnych na 15 radnych.

Pismo do Prezesa Rady Ministrów

Pismo do Wojewody Śląskiego

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Komendacka   

Wykazy nr 5 - 14 nieruchomości komunalnych przeznaczonych do zbycia, dzierżawy i użyczenia

wykaz

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Monika Pyrak   

Akcja krwiodawstwa w gminie Lipie

KREWJuż w najbliższą niedzielę, 20 grudnia br., odbędzie się kolejna akcja krwiodawstwa. Na parkingu przed Urzędem Gminy Lipie, stanie ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach. Akcja potrwa od godz. 10.00 do 14.00.

Szczegółowe informacje dotyczące krwiodawstwa, w tym również wstępny test kwalifikacyjny, znajdują się na stronie https://rckik-katowice.pl/krwiodawca. Zachęcamy Państwa do udziału w tej cennej inicjatywie. Pamiętajmy, że oddając krew, możemy uratować czyjeś życie.

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Karolina Kapral   

KOMUNIKAT PRZEWODNICZĄCEGO RADY GMINY LIPIE

Szanowni Państwo,

w związku z obradami XXVIII Nadzwyczajnej Sesji Rady Gminy Lipie, zaplanowanymi na poniedziałek, 21 grudnia br. i realizowanymi zgodnie z wyznaczonym przez stosowne akty prawne terminami, proszę, aby w ramach działań profilaktycznych zmierzających do zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronaowirusa, w spotkaniu uczestniczyli tylko radni gminy i wyznaczeni pracownicy Urzędu. Sołtysów oraz mieszkańców zachęcam do zgłaszania uwag, wniosków i zapytań drogą telefoniczną (34/318 80 32 do 35 wew. 34) lub mailową Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Jednocześnie informuję, że obrady sesji będą transmitowane na żywo za pośrednictwem oficjalnego profilu gminy Lipie (facebook.com/lipie.gmina).

Proszę również, aby w spotkaniu nie uczestniczyły osoby, które zaobserwują u siebie objawy takie jak: gorączka, kaszel i inne charakterystyczne dla przeziębienia, grypy czy infekcji paragrypowych. Wszystkich przybyłych proszę o zachowanie środków ostrożności w postaci zajmowania miejsc w odpowiedniej odległości od pozostałych osób, obowiązkowego zakrywania ust i nosa podczas obrad oraz dezynfekcji rąk przed wejściem na salę.

 

Z poważaniem
Zbigniew Bystrzykowski
Przewodniczący Rady Gminy Lipie

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 569