w w w w

baner
Jesteś w:   Strona Główna
large small default
Oficjalny serwis Gminy Lipie
PDF Drukuj Email

100-lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipiu

W tym roku mija 100 lat od założenia Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipiu. Strażacy, mieszkańcy i zaproszeni goście będą świętować jubileusz w niedzielę, 21 sierpnia 2011r.

Uroczystość rozpocznie się o 14.30 zbiórką jednostek OSP przed Urzędem Gminy. O 14.45 nastąpi przemarsz jednostek na plac OSP przy Gminnym Ośrodku Kultury. Na godzinę 15.00 przewidziano złożenie raportu przez dowódcę placu. W dalszej kolejności zaplanowane zostały:

  • Powitanie zaproszonych gości
  • Odczytanie kroniki jednostki
  • Odznaczenie druhów
  • Przekazanie sztandaru
  • Wystąpienia zaproszonych gości
  • Odprowadzenie pocztów sztandarowych
  • Zakończenie części oficjalnej uroczystości
  • Wpisy do Księgi Pamiątkowej
  • Cześć artystyczna

 

OSP_L_

 
PDF Drukuj Email

Termomodernizacja Gminnego Ośrodka Zdrowia w Lipiu

SDC12275Zespół Opieki Zdrowotnej w Kłobucku prowadzi prace w zakresie termomodernizacji Gminnego Ośrodka Zdrowia w Lipiu. Zakres prac obejmuje m.in.: docieplenie ścian i ościeży płytami styropianowymi wraz z wykonaniem tynku cienkowarstwowego, a w ościeżach również tynku mozaikowego; obróbki z blachy ocynkowanej powlekanej, w tym parapety z plastikowymi zakończeniami; wymianę rur spustowych na nowe z blachy stalowej ocynkowanej powlekanej; remont daszków nad wejściami; pokrycie dachu papą termozgrzewalną oraz wymianę rynien na nowe z blachy stalowej ocynkowanej powlekanej i wymianę części stolarki budowlanej. Koszt prac wyniesie prawie 70 tyś. zł. Na remont ośrodka  Gmina z własnych środków przeznaczyła 10 tysięcy złotych (treść uchwały w spr. przekazanych środków). Wykonawcą robót jest PPHU "ELTOM" z siedzibą w Truskolasach. Firma została wyłoniona w drodze przetargu nieograniczonego. Planowane zakończenie termomodernizacji to 16 września b.r. Szczegółowe informacje na stronie: bip.zozklobuck.com.pl

Więcej…
 
PDF Drukuj Email

Remont nawierzchni drogi powiatowej na odcinku Parzymiechy – Lipie

SDC12276Trwa remont nawierzchni drogi powiatowej nr 2003S na odcinku Parzymiechy – Lipie. W wyniku prac zostanie położona nowa powierzchnia bitumiczna (1200 m2). Prace, na zlecenie Starostwa Powiatowego w Kłobucku/ Powiatowego Zarządu Dróg w Kłobucku, wykonuje Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe „ LARIX” z Lublińca. Firma została wybrana w wyniku postępowania przetargowego. Koszt inwestycji, zgodnie z ogłoszeniem o wyniku postępowania, wyniesie prawie 92 tyś. zł.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email

„Wyprawka szkolna” - dofinansowanie zakupu podręczników w 2011 r.

31 sierpnia 2011r. upływa termin składania wniosków o udzielenie pomocy finansowej na zakup podręczników. Aby otrzymać wyprawkę rodzice, prawni opiekunowie dziecka lub rodzice zastępczy powinni złożyć stosowny wniosek w szkole, do której dziecko będzie uczęszczało w roku szkolnym 2011/2012.  

Więcej…
 
PDF Drukuj Email

Informacja o wynikach konkursu na realizację zadania publicznego pod nazwą: „XXXIII Bieg Jesienny im. Tomasza Hopfera w Parzymiechach”

W niniejszym konkursie złożono jedną ofertę:

  • Ognisko „ Zryw” Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej przy Wojewódzkim Zakładzie Leczenia Odwykowego w Parzymiechach

Komisja Konkursowa po dokonaniu oceny formalnej i merytorycznej wybrała ofertę złożoną przez Ognisko „ Zryw” Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej przy Wojewódzkim Zakładzie Leczenia Odwykowego w Parzymiechach ul. Częstochowska 22, 42-164 Parzymiechy - ilość przyznanych punktów: 22

 
PDF Drukuj Email

Spotkanie dla wybranych

Wójt Gminy Lipie Bożena Wieloch, w związku z celowym pominięciem przez firmę SPV12 sp. z o.o władz Gminy Lipie i niepoinformowaniu o organizowanym spotkaniu w sprawie projektu farm wiatrowych, wystosowała do firmy list, w którym przedstawiła swoje stanowisko w tej sprawie.

więcej…..

 
<< pierwsza < poprzednia 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 następna > ostatnia >>

Strona 577 z 588