w w w w

baner
Jesteś w:   Strona Główna
large small default
Oficjalny serwis Gminy Lipie
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Kotynia   

Informacja o naborze wniosków w konkursie Śląskie NOWEFIO

Baner rozwój 2023

więcej...

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Izabella Pęcherz   

Młodzi Odkrywcy zgłębiają tajemnice komunikacji międzyludzkiej

Szósty etap ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Być jak Ignacy – Zostań ambasadorem nauki”, który realizują uczniowie klasy V ZSP w Lipiu, odbywał się pod hasłem "Komunikacja międzyludzka".

Młodzi Odkrywcy zgłębiali tajemnice komunikacji werbalnej i niewerbalnej, określali cechy dobrego mówcy i słuchacza oraz poznawali odmiany języka i zasady merytorycznej dyskusji. Nie lada wyzwaniem było dla nich przeczytanie fragmentu "Małego Księcia" w gwarze poznańskiej i przetłumaczenie go na język polski.

Ciekawym doświadczeniem było również poznanie sposobu porozumiewania się osób niewidomych i głuchych, czyli alfabetu Braille’a i języka migowego. Uczniowie przy użyciu specjalnej tabliczki zapisywali słowa w języku Braille’a, a za pomocą znaków – migali. Wykonywanie tych ćwiczeń sprawiło im mnóstwo satysfakcji, choć wymagało dużo cierpliwości i precyzji.

Link do filmu

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Karkos   

Półfinał Mistrzostw Śląska Szkolnego Związku Sportowego w tenisie stołowym
Igrzyska Młodzieży

FB IMG 1681805930744W pierwszym w historii powiatu kłobuckiego Półfinale Mistrzostw Śląska Szkolnego Związku Sportowego w tenisie stołowym Igrzyska Młodzieży, rozegranym 14 kwietnia 2023 r. w nowej hali sportowej www.zsnr1-klobuck.edu.pl, triumfowały dziewczęta ZS-P Lipie i chłopcy ZS-P Łobodno. W zawodach rywalizowało łącznie 8 drużyn szkolnych, które zwyciężyły w rejonach: Zawiercie, Dąbrowa Górnicza, Sosnowiec i Częstochowa.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Dobosz   

kropla

INFORMACJA

Wójt Gminy Lipie informuje, że w dniu 14.04.2023r. (piątek) w godz. od 900 do 1300 w miejscowości Lipie ul. Parkowa nastąpi przerwa w dostawie wody ze względu na przepięcie nowego odcinka sieci wodociągowej.

Za powstałe utrudnienia przepraszamy!

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Klaudia Cieśla-Jasiak   

Budowa boiska sportowego wielofunkcyjnego z wyposażeniem przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Lindowie wraz zagospodarowaniem przyległego terenu

Gmina Lipie ogłosiła ponownie postępowanie o udzielenie zamówienia na zadanie pn.„Budowa boiska sportowego wielofunkcyjnego z wyposażeniem przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Lindowie wraz zagospodarowaniem przyległego terenu” zainteresowani wykonawcy mogą składać oferty do dnia 27.04.2023 r. do godz. 9.00.

więcej...

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Dobosz   

kropla

INFORMACJA

Wójt Gminy Lipie informuje, że w dniu 13.04.2023r. (czwartek) w godz. od 900 do 1300 w miejscowości Lipie ul. Kasztanowa nastąpi przerwa w dostawie wody ze względu na przepięcie nowego odcinka sieci wodociągowej.

Za powstałe utrudnienia przepraszamy!

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 716