w w w w

baner
Jesteś w:   Strona Główna
large small default
Oficjalny serwis Gminy Lipie
PDF Drukuj Email

Życzenia świąteczno-noworoczne Wójta Gminy Lipie

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Olga Michalak   

Jasełka 2020 - Zespoł Szkolno – Przedszkolny w Lipiu 

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia Jasełek w wykonaniu przedszkolaków oraz uczniów Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Lipiu – TYM RAZEM W WERSJI e-jasełek.

zyczenia zsp lipie

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marzena Kocik   

Maraton Świąteczny w klasie III

Święta Bożego Narodzenia są dla nas wszystkich szczególnym przeżyciem.
Najbardziej jednak cieszy nas sam okres przygotowań i oczekiwania, który rozpoczyna się już na wiele dni przed Wigilią. A któż bardziej cieszy się z nadchodzących Świąt jak nie dzieci?
Dlatego postanowiłam ten czas przygotowań rozpocząć jak najwcześniej opracowując projekt edukacyjny, poświęcony kultywowaniu zwyczajów i tradycji świątecznych. Pracę z projektem  zatytułowanym "Maraton świąteczny" rozpoczęłam z uczniami klasy trzeciej  już 23 listopada.  W trakcie jego realizacji uczniowie gromadzili informacje o zwyczajach i tradycjach bożonarodzeniowych w ich domach. Okazuje się, że w każdym domu są  kultywowane tradycje i są do siebie bardzo podobne. Następnie w kilku, bądź kilkunastu zdaniach każdy uczeń opisał wybraną przez siebie tradycję na komputerze. Na plastyce powstały  piękne prace ilustrujące zwyczaje świąteczne. Dzieci użyły do tego  różnych technik plastycznych.  

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marzena Kocik   

Montaż słowny pt. "Wigilijny wieczór"

Boże Narodzenie to wyjątkowe święta skupiające przy wigilijnym stole wszystkie rodziny.

W ten  wyjątkowy wieczór wszyscy ludzie: w rodzinie, w Polsce, na świecie łączą się w wielki krąg miłości, przebaczenia, pojednania. Mijają urazy, stajemy się sobie bardzo bliscy, życzymy sobie nawzajem wiele radości w Nowym Roku.

Każdego roku uczniowie kl. III przeżywali to wydarzenie wspólnie w szkole jako jedna rodzina. Niestety, obecna sytuacja epidemiczna "wymusiła" na nas spotkanie wigilijne on-line.

Dzieci z dużym zaangażowaniem postanowiły przedstawić również montaż słowny pt. "Wieczór wigilijny".W montażu tym pokazane zostały niektóre ze zwyczajów w ten niezwykły, cudowny wieczór. Zapraszamy do obejrzenia naszego występu.

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marcin Karpik   

Jasełka - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Parzymiechach

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Edyta Meroń   

I N F O R M A C J A

O WYNIKACH SELEKCJI   DOKUMENTÓW   APLIKACYJNYCH

 na stanowisko Referent ds. ochrony środowiska – cały etat.

więcej...

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 569