w w w w

baner
Jesteś w:   Strona Główna
large small default
Oficjalny serwis Gminy Lipie
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Sośniak   

INFORMACJA O TERMINIE PŁATNOŚCI

Przypominamy, że dnia 15 lipca (środa) upływa termin płatności   III raty (za m-c V i VI) opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi za 2020 rok. Opłaty należy wpłacać na numer konta wskazanego na blankiecie opłat, w kasie Urzędu Gminy Lipie, w placówce pocztowej lub u sołtysa (inkasenta).

 
PDF Drukuj Email

Zmarł ks. prof. Jan Związek

ks związekW środę, 8 lipca br., w wieku 82 lat, zmarł ks. prof. Jan Związek. Wywodził się z miejscowości Młynki w gminie Działoszyn. Ksiądz profesor był skarbnicą wiedzy historycznej, wspaniałym pedagogiem i kapłanem. W swoich kazaniach wielokrotnie nawiązywał do bogatej historii gminy Lipie, a także do życiorysu św. Królowej Jadwigi, patronki Gimnazjum w Lipiu, w którym kilkukrotnie gościł.

W imieniu Samorządu Gminy Lipie składam najszczersze kondolencje i wyrazy współczucia rodzinie i bliskim zmarłego ks. prof. Jana Związka. Spoczywaj w pokoju!

Wójt Gminy Lipie

Bożena Wieloch

Jan Zwiazek

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Karolina Kapral   

logo_rada_gminy

XXII Sesja Rady Gminy Lipie

Uprzejmie zawiadamiam, iż w w dniu  16 lipca 2020 roku /czwartek/ o godz. 12:00  odbędzie się XXII Sesja Rady Gminy Lipie w sali konferencyjnej Gminnego Ośrodka Kultury w Lipiu  z proponowanym porządkiem obrad:

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Karolina Kapral   

logo_rada_gminy

Komisja Wspólna Rady Gminy Lipie

Uprzejmie zawiadamiam, że w dniu  16 lipca 2020 roku /czwartek/ o godz. 8:30 w sali konferencyjnej Gminnego Ośrodka Kultury w Lipiu odbędzie się wspólne posiedzenie Komisji Stałych Rady Gminy Lipie z proponowanym porządkiem posiedzenia:

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Słomian   

Gmina otwiera place zabaw

Informujemy, że od 07.07.2020 r. place zabaw na terenie gminy Lipie zostaną otwarte. Przed otwarciem wszystkie urządzenia zostały sprawdzone pod względem technicznym oraz poddane dezynfekcji. Wymieniono także piasek w piaskownicach.

W związku ze stanem epidemii prosimy o korzystanie z placów zabaw z zachowaniem odpowiednich zasad sanitarnych, które zminimalizują ryzyko zakażenia koronawirusem. Szanowni Rodzice, drogie Dzieci!

  1. Na plac zabaw wybierajcie się z osobami, z którymi przebywacie na co dzień. Przed wejściem na plac zdezynfekujcie ręce (zaleca się, aby opiekunowie wyposażeni byli   w środki pozwalające na utrzymanie higieny dziecka).
  2. Zachowujcie bezpieczną odległość od innych osób przebywających na placu zabaw. Jeśli nie ma takiej możliwości, zasłaniajcie nos i usta (obowiązek nie dotyczy dzieci poniżej 4. roku życia).
  3. Pamiętajcie o dezynfekcji rąk po zabawie, a po powrocie do domu o dokładnym umyciu rąk.

więcej...

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ilona Kubicka   

POMOC ŻYWNOŚCIOWA

Wójt Gminy Lipie informuje, że od dnia 9 lipca 2020r. (czwartek) w godzinach od 8.00  w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Lipiu będą wydawane produkty żywnościowe w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym realizowanego w Podprogramie 2019.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 532