w w w w

baner
Jesteś w:   Strona Główna
large small default
Oficjalny serwis Gminy Lipie
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ksenia Krasińska-Kotas   

Konkurs fotograficzny KRUS

Plakat-1Oddział Regionalny Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Częstochowie organizuje konkurs fotograficzny, którego celem jest upowszechnianie zasad bezpiecznej pracy i życia w gospodarstwie rolnym, a w szczególności zwrócenie uwagi na czynności, których nie należy powierzać dzieciom do 16 roku życia.

Zadanie konkursowe polega na wykonaniu zdjęcia przedstawiającego w jaki sposób dzieci i dorośli mogą bezpiecznie i kreatywnie spędzać czas w gospodarstwie rolnym podczas wakacji. Konkurs skierowany jest do osób pełnoletnich - rolników oraz domowników żyjących w gospodarstwie rolnym z terenu działania OR KRUS w Częstochowie.

Zgłoszenia konkursowe należy przesyłać do dnia 4 września 2020 r. na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Szczegółowe informacje zawarte są w poniższych załącznikach.

1. Informacje o konkursie
2. Regulamin konkursu
3. Formularz i zgoda na przetwarzanie danych osobowych

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Komendacka   

Uwaga udziałowcy WSPÓLNOTY LEŚNEJ WSI ROZALIN !

Przypominamy, że 31 lipca 2020r. upływa termin składania wniosków o ujawnienie swoich praw we Wspólnocie leśnej wsi Rozalin przez osoby do tego uprawnione. Wnioski  należy składać w Starostwie Powiatowym w Kłobucku (kancelaria) lub przesłać na adres: Starostwo Powiatowe w  Kłobucku, ul. Rynek Jana Pawła II nr 13, 42-100 Kłobuck. Więcej informacji w zawiadomieniu.

Załącznik:

Zawiadomienie Starosty Kłobuckiego

Decyzja Starosty Kłobuckiego

 
PDF Drukuj Email

ostrzezenie meteoKomunikat z dnia 16.07.2020 r.

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Dobosz   

Komunikat KRUS - Zasiłek opiekuńczy przedłużony o kolejne 14 dni!

więcej...

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Karolina Kapral   

KOMUNIKAT PRZEWODNICZĄCEGO RADY GMINY LIPIE

Szanowni Państwo,

w związku posiedzeniem Komisji Wspólnych i obradami Sesji Rady Gminy Lipie, zaplanowanymi na czwartek, 16 lipca br. i realizowanymi zgodnie z wyznaczonymi przez stosowne akty prawne terminami, proszę, aby w ramach działań profilaktycznych zmierzających do zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronaowirusa, szczególnie w obecnej sytuacji epidemiologicznej, w obu spotkaniach uczestniczyli tylko radni gminy, sołtysi i wyznaczeni pracownicy Urzędu. Mieszkańców zachęcam do zgłaszania uwag, wniosków i zapytań drogą telefoniczną (34/318 80 32 do 35 wew. 34) lub mailową Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Jednocześnie informuję, że obrady sesji będą transmitowane na żywo za pośrednictwem oficjalnego profilu gminy Lipie (facebook.com/lipie.gmina).

Proszę również, aby w spotkaniach nie uczestniczyły osoby, które zaobserwują u siebie objawy takie jak: gorączka, kaszel i inne charakterystyczne dla przeziębienia, grypy czy infekcji paragrypowych. Wszystkich przybyłych proszę o zachowanie środków ostrożności w postaci zajmowania miejsc w odpowiedniej odległości od pozostałych osób oraz dezynfekcji rąk przed wejściem na salę obrad.

Z poważaniem

Zbigniew Bystrzykowski

Przewodniczący Rady Gminy Lipie

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Kotynia   

Jubileusz Pana Józefa - mieszkaniec Parzymiech skończył 100 lat!

5W piątek, 10 lipca br., pan Józef Mazur świętował setne urodziny. W ten wyjątkowy dzień jubilatowi towarzyszyła licznie zgromadzona rodzina. Kwiaty, gratulacje i życzenia, w imieniu swoim i mieszkańców gminy, przekazały panu Józefowi także Wójt, Bożena Wieloch oraz Kierownik USC w Lipiu, Ewa Brzózka.

Pan Józef Mazur urodził się dwa lata po I wojnie światowej. Od urodzenia mieszkał w Parzymiechach. Jego rodzice mieli ośmioro dzieci. Czasy były ciężkie i w domu się nie przelewało, więc pomimo chęci do dalszej nauki nie mógł jej kontynuować. Gdy wybuchła II wojna światowa, jubilat miał 19 lat. Młode lata Pana Józefa to czas okupacji. Pracował w obozie pracy przymusowej w Parzymiechach, który został utworzony przez Niemców na terenie majątku rodziny Potockich. W 1943 roku, jako podejrzany o sabotaż, został wywieziony przez Niemców do Lublińca. Jak mówi Pan Józef – Grożono mi wywozem do Oświęcimia. Wywieziono mnie z innymi więźniami do miejscowości Żagan, obecna nazwa to Żagań. Pracowałem na roli u „bauera”.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 532