w w w w

baner
Jesteś w:   Strona Główna
large small default
Oficjalny serwis Gminy Lipie
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Monika Pyrak   

Bezpłatne badania mammograficzne

Lipie-1Firma LUX MED zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne finansowane przez NFZ w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi.

Badania będą prowadzone w dniu 20 sierpnia br. w godzinach od 10.00 do 16.00 przy ul. Dworskiej 1 w Lipiu (teren Spółdzielczego Kombinatu Rolno-Spożywczego) w mobilnej pracowni mammograficznej. Mogą w nich wziąć udział kobiety w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi, a także:

  • nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy

lub

  • są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Aby skorzystać z badania należy dokonać wcześniejszejrejestracji pod nr tel. 58 666 24 44 lub na stronie http://www.mammo.pl/formularz (nie jest wymagane skierowanie).Na badanie należy także zabrać zdjęcia z poprzednich mammografii.

 
PDF Drukuj Email

ostrzezenie meteoKomunikat z dnia 26.07.2020 r.

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Beksa   

Awaria śmieciarki – dokończenie zbiórki odpadów jutro

W związku z awarią śmieciarki podczas zbiórki odpadów w dniu 22.07.2020 r. informujemy, że odpady z tworzyw sztucznych, opakowań wielomateriałowych oraz metali (żółte worki) z miejscowości Parzymiechy, zostaną odebrane w dniu jutrzejszym, tj. 23.07.2020 r.

Za utrudnienia przepraszamy.

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ilona Kubicka   

Rejestr Danych Kontaktowych

Przypominamy, że w grudniu 2019r. Ministerstwo Cyfryzacji, w ramach projektu Rozwój Systemu Rejestrów Państwowych (RSRP), uruchomiło Rejestr Danych Kontaktowych (RDK), który jest kolejnym z rejestrów wchodzących w skład Systemu Rejestrów Państwowych (SRP).

Głównym celem usług udostępnionych w ramach Rejestru Danych Kontaktowych jest ułatwienie kontaktu urzędników z klientami. Dzięki RDK urzędy mogą z wyprzedzeniem informować petentów np. o kończącym się terminie ważności paszportu lub dowodu osobistego albo o rozpatrzeniu złożonych wniosków o świadczenia (np. 500+).

Przekazanie danych jest dobrowolne i bezpłatne. Ponadto, w każdej chwili można je zmienić lub usunąć. Więcej informacji: https://www.gov.pl/web/gov/skorzystaj-z-rejestru-danych-kontaktowych-rdk

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Pilśniak   

Wojewódzki trening sprawności syren alarmowych

Wójt Gminy Lipie informuje, że w dniu 01.08.2019 roku o godzinie 1700, zgodnie z pismem Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach Nr ZKII.642.11.2020 z dnia 14.07.2020 r. na terenie gminy Lipie zostanie przeprowadzony wojewódzki trening sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności, umożliwiający jednocześnie upamiętnienie 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

W ramach treningu emitowany będzie dźwięk ciągły, trwający trzy minuty, oznaczający odwołanie alarmu. W związku z powyższym w dniu 01.08.2020 r. o godzinie 17.00 zostaną włączone na czas 3 minut syreny jednostek OSP gminy Lipie.

 

 
PDF Drukuj Email

ostrzezenie meteoKomunikat z dnia 20.07.2020 r.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 532